• Często zadawane pytania (FAQ)

1. Z jakich koralików powstaje biżuteria?

Biżuteria powstaje głównie z japońskich, szklanych koralików Miyuki i Toho. To wyjątkowe rodzaje koralików, które zdobyły uznanie w świecie biżuterii i rękodzieła.

Koraliki Miyuki są znane ze swojej doskonałej jakości oraz równości kształtu i rozmiaru. Wyprodukowane z precyzją japońskich technologii, te małe arcydzieła są idealne do tworzenia wyjątkowych wzorów i detali.

Z kolei koraliki Toho wyróżniają się różnorodnością kształtów, kolorów i wykończeń. Ich różnorodność pozwala na tworzenie niezwykłych kompozycji, dodając charakteru i głębi projektom biżuteryjnym. Koraliki Toho są cenione za swoją trwałość i równomierne otworki, co ułatwia proces tworzenia i pozwala na precyzyjne wykonanie każdej ozdoby.

2. Z jakiego materiału wykonane są metalowe elementy biżuterii?

Wszelkie wykończenia metalowe występujące w biżuterii, tj. zapięcia, bigle, metalowe ozdoby, wykonane są ze stali chirurgicznej (stal szlachetna). Stal chirurgiczna nie odbarwia się, nie koroduje i ma właściwości antyalergiczne. Przy tym jest bardzo trwała. Z tych właśnie powodów jest chętnie wykorzystywana w różnorakich projektach jubilerskich. Więcej o stali chirurgicznej przeczytasz w dedykowanym artykule na moim blogu.

3. Czy metalowe elementy biżuterii mogą uczulać?

Zarówno bigle kolczyków, jak i zapięcia bransoletek wykonane są ze stali chirurgicznej -(stop 304 lub 316l), która ma właściwości antyalergiczne i m.in. z tego właśnie powodu, jest szeroko stosowana w jubilerstwie i pokrewnych branżach.
Z założenia stal chirurgiczna nie uczula i ograniczono w jej składzie ilość metali alergizujących, zatem nie powinna wywoływać alergii.

4. Czy istnieje możliwość zamówienia projektu wg własnych upodobań kolorystycznych lub wg swojego wzoru?

Tak, z chęcią wykonam dla Ciebie projekt wg Twoich upodobań i wskazówek. Jeżeli chcesz biżuterię we własnych kolorach lub chcesz, żeby stworzyć dla Ciebie coś indywidualnego, napisz do mnie. Postaram się sprostać wszelkim oczekiwaniom.

5. Czy można zamówić wybrane kolczyki w wersji na klipsie?

Tak, właściwie wszystkie wzory kolczyków wiszących oraz trójkątnych kolczyków na sztyfcie mogę wykonać w wersji na klips. Ograniczeniem mogą być bardzo małe modele kolczyków na sztyftach. W przypadku wątpliwości czy dany model może być wykonany w wersji na klips, zadaj mi pytanie przez formularz kontaktowy lub mail.